Örökségünk a Nyugat-Dunántúlon
"Az Örökségünk a Nyugat-Dunántúlon 2. szakmai program megvalósítását 2018. évben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta"
Alkotóházunk fontosnak tartja a Nyugat-Dunántúl (Őrség, Göcsej, Hetés, Kis-Balaton környék) néprajzi értékeinek megismertetését, továbbéltetését.
Az Őrség zömében Nyugat-Magyarországon, kisebb részben a szlovéniai Muravidéken található történeti és néprajzi tájegység. Nevét onnan kapta, hogy a honfoglaló magyarok őrállókat telepítettek ide az ország nyugati kapujának védelmére.
A Göcsej a Zalai-dombság legnagyobb kistája Zala megye területén. A Zala, a Felső- és az Alsó-Válicka, illetve a Kerka völgyei által közrezárt alacsony dombság. A Göcsej nem pusztán földrajzi fogalom, hanem nagy múltú néprajzi táj is. Hagyományos kultúrájának feltárása Plánder Ferenc és Gönczi Ferenc nevéhez kötődik.
Hetés Magyarország délnyugati részén és a szlovéniai Muravidéken elterülő magyar néprajzi tájegység, amely földrajzilag a Kerka-vidék és a Mura-vidék találkozásánál terül el. A néprajzi tájegység központja a Szlovéniában található Lendva
A Kis-Balaton környéke jól körülhatárolható táji csoport, a nyugati oldalán fekvő falvak tartoznak hozzá. E vidék a középkortól egyházi nagybirtokhoz tartozott. Gazdálkodását, életmódját a Kis-Balaton nyílt vizes és lapos közelsége évszázadokon át befolyásolta.
Tábori képek az Örökségünk a Nyugat-Dunántúlon táborból:
Örökségünk a Nyugat-Dunántúlon 2. tábor a Keszthelyi Népművészeti Alkotóházban